A valódi gyógyászatban az egész embert gyógyítják holisztikus szemlélettel, nem különálló szerveket elkülönítve. Hangsúlyt kap az oki kezelés is és nem csak a tünetek megszüntetése. De addig nem kezelik a beteget, amíg nem méregtelenítik őt különböző módszerekkel. Amikor a szervezet megszabadul a toxinjaitól, a szükséges terápiák, eljárások, természetes gyógyszerek már hatékonyan segíthetnek a szervezet egyensúlyának helyreállításában akár testi akár lelki panaszról volt szó előtte. Saját méreganyagaink megszabadulásához, mi magunk is sokat tehetünk: mozgás, sport, szauna, nap és vízfürdők, életmód-váltás.. Ne feledkezzünk meg a lelki méregtelenítésről sem.
- Stressz kezelése, a relaxáció, a negatív gondolatok felcserélése pozitív hozzáállásra, a harag, az indulatok elengedése, a szeretet és megbocsátás fontossága.
A „lelki” mérgeink akár fizikai méregként meg jelenhetnek szervezetünkben. Az elfojtott agresszió bizony megkövesedett epekövek képződését okozhatja.
Különböző természetes módszerek léteznek ezen problémák megszüntetésére. Kezdjük az alapoktól:
Mi a méreg? A mérgek a sejtek szaporodását, anyagcseréjét, alapműködését gátló anyagok. Adagjától, erősségétől függően hosszabb idő alatt funkcionális és organikus károsodásokat okoz.
Mik is a méreganyagok?
Lehet külsőleg bevitt, a környezet szennyezése által okozott méreganyagok, ill. a helytelen életmód következtében történő önmérgezés következménye.. A méregtelenítés az emberi szervezet megtisztítása a számára szennyező, káros, ártalmas anyagoktól, gondolatoktól. Eleink még betartva a böjtöket, anélkül, hogy tudatosak lettek volna salaktalanítás fontosságában és nem szennyezve a környezetüket, sokat tettek a testi és lelki egészségükért.
Környezetszennyezés okozta mérgek: A természet a legtökéletesebb újra hasznosítható, újra feldolgozó üzem. Mind az ami természetes anyagból van, nem tud eltűnni, se a semmiből keletkezni., csak átalakulni. Az ipari forradalom kezdetétől megindult a túltermelés, a föld ásványi anyagainak rabló, felelőtlen leépítése, feldolgozása. A kipufogógáz, a műanyagok, tisztítószerek, mosószerek kémiai előállítása, műtrágyák készítése s fokozott alkalmazása, kémiai gyógyszerek határtalan mértékű, felesleges termelése jellemző a mai korra.
Ezzel a nagymértékű, a természeti törvények elleni gazdálkodással, azaz annak lesújtó következményeivel nem tudott sem a természet, sem az ember megbirkózni, s az így keletkezett károk bizony igen sok esetben igen jelentős folyamatokat indítottak el.
Néhány megdöbbentő összehasonlító adat:
Több, mint 13 millió bejegyzett új kémiai szer van, ebből kb. 100 ezerrel kerülünk kapcsolatba, 90 % -ban táplálék útján. Az autósztrádák közelében lévő zöldségekben, pl.1 kg káposztában 8 mikro gramm benzyprent találtak, ez a mennyiség 600 db cigaretta elszívása után található meg a szervezetünkben. Életünk folyamán 50 kg szennyező anyag megy át a szervezetünkön, ebből kb. 25 kg rakódik le belső szerveinkben …máj, vese, csontok, ízületek, tüdő… A rákos betegségek gyakorisága a kémiai szennyeződés mértékével lineárisan emelkedik.
Szervezetünk minimum 70%-a víz, ezért szükségünk van napi 2-2,5 l tiszta vízre szervezetünk fenntartásához.
De csak a tiszta víz jó.
Milyen is a csapvizünk?
Mi magunk vagyunk azok, akik nap, mint nap tisztítószerrel, ételmaradékkal, nehézfémmel szennyezzük a szennyvízcsatornát, növeljük a mérgek és kórokozók számát.
A szennyvíz visszakerül a folyókba, még ha átmegy is a tisztításon.
A vezetékes vízzel szervezetünkbe radon, nehézfémek és sok kórokozó kerülhet. Minden vízvezetékcsőben más és más vegyi folyamat játszódik le.
- Ólomcső: ólommérgezés (veszélyes idegméreg) Horganyzott acélcső: mérges nitrit
Alig van olyan víz, ami a kemikáliáktól mentes volna, ezek többsége is rákkeltő. Arzén, higany, fluorid, króm, szelén, kadmium fordulhat elő benne.
Túltrágyázott helyeken a magas nitrát tartalom miatt a talajvíz is nitrátos lesz.. Nálunk klórózzák a vizet, a fertőtlenítés következtében elpusztulhatnak a baktériumok, de a tetemeik a vízben találhatók , így a belőlük kikerülő szerves anyagoktól, esetleges bakteriális mérgektől nem véd a fertőtlenítő szer. A bekerülő hormonoktól sem vagyunk megvédve (hormonegyensúly elvesztése).
Az élelmiszerekbe bejutó növényvédőszerek közül, némelyik vegyület képes kölcsönhatásba lépni az endokrin (belső elválasztású.) mirigyekkel és azok hormonjaival. Blokkolják, vagy utánozzák a természetes úton termelődő hormonokat, felborítva a hormonegyensúlyt.
Amalgámprobléma
Az amalgám : higanytartalmánál fogva, elektrokémiai folyamatok révén, allergizáló tulajdonsága miatt károsítja a szervezetet. Az amalgám ezüst, réz, higany, cink, ón összetételű. A tömésből kioldódó higany méreg az élő szervezet számára. Lerakódhat a központi idegrendszerben, az endokrin mirigyekben, az agyban, májban, belekben. Az amalgám többi összetevője, ionos formában elvándorolhat, pl. a májba a réz, a csontokba, az ízületekbe , az inakba a cink.
Mit okozhat az amalgám?
Az alábbi tüneteket: állandó fáradtság, fejfájás, hasfájás, megfázásos betegségek, emlékezeti zavarok, depresszió, szédülés, allergiás megbetegedések, immunrendszer gyengülése, izomgyengeség, ízületi fájdalmak, szklerózis multiplex, látási zavarok, hallási problémák, daganatos megbetegedése. A méreganyagok származhatnak a szervezetből is
- Emésztőrendszer túlzott mértékű táplálékbevitel, renyhe bélműködés, elégtelen emésztőnedv elválasztás, a bélnyálkahártya károsodása, máj, epe, hasnyálmirigy diszfunkciók, bélflóra egyensúlyának felborulása, helytelen rágás., erjedés, rothadás, kevés folyadékbevitel, rossz tartás, így rossz légzés, mozgásszegény életmód élelmiszer adalékok, tartósítószerek, állagjavítók, túlzott mértékű ásványianyag, nyomelem és vitaminbevitel.
Következményük:
érelmeszesedés, kötőszövet elsalakosodása, immunbetegségek, allergiák, anyagcserezavarok, izületi betegségek. (az izületi folyadékba kerülő méreganyagok roncsolják a porcokat, gyulladást váltanak ki) kőképződési hajlam, bőrbetegségek, köszvény... Az immunrendszer 70%-a a vastagbélben lakozik. A felszívódás a vékony és vastagbélben történik. Ha a belek gyulladásos állapotban vannak, ez jelentkezik a bőrön ekcéma, sömör formájában, energiahiányban, és a szervezet sorvadásában vagy esetleg túlsúlyban. Testünk fulladozni kezd a saját termékeiben és a toxinokban amelyeket a különféle elszaporodott, béltől idegen gombák, vírusok, mikróbák és baktériumok termelnek... Az immunrendszer és az egész szervezet működése érezhető ütéseket kap, amiből az egyik kiút a test egyensúlyának visszaállítása a belekben levő gyulladásos gócok eltávolításával.
A tüdő és a vastagbél egymással párban álló szervek és kölcsönösen együttműködnek. Ha problémáink vannak a vastagbélben és nem gyógyítjuk azokat, ez további problémákhoz vezethet a tüdő területén és viszont.
Egy szó mint száz, méregtelenítenünk kell kezdve a belekkel...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése